Forgácsoló eljárások tervezése
A tankönyv a négy könyvből álló tananyagcsomag része, amely tananyagcsomag végigviszi azokat az elméleti és gyakorlati kérdéseket, amelyekkel a gépgyártástechnológus találkozik. A tananyagcsomag ennek megfelelően az előgyártmányok és a képlékeny alakítások tervezésével, az alkatrészgyártás forgácsolási szakaszával, majd a szerelés különböző eljárásaival foglalkozik. A negyedik tankönyv egy példán keresztül összefoglalva mutatja be a gyártástervezés bonyolult és felelősségteljes feladatát.
A forgácsolási eljárások az alkatrész gyártási folyamatában a leggyakoribb megmunkálási módszerek. Noha gyakran költségesebb, mint például egy képlékeny alakítási művelet, mégsem mellőzhető, hiszen a forgácsolással előállítható méretpontosság és felületminőség gépipari méretekben és mennyiségben készülő alkatrészeken más eljárással csak ritkán pótolható. A gépgyártás-technológus technikus tehát munkája során gyakran találkozik olyan feladattal, amikor a forgácsolási eljárások közül kell választania az alkatrész gyártástervezésének valamelyik szakaszában, műveletében.
A tankönyv a 108/4.1/276-06 Forgácsoló eljárások tervezése tananyagelemhez készült.
A gépgyártás-technológus technikus munkájához sokrétű számítási feladatok elvégzése tartozik. Leggyakoribb a forgácsolási adatok, például a forgácsolási sebesség, fordulatszám, forgácsolás teljesítményigénye stb. A gyártástechnológusi szemlélet kialakulását tankönyvben részletesen kidolgozott mintafeladatok segítik.
A tankönyv szorosan épít az NS 108 027606 001-3 jelű Műszaki táblázatok című tankönyvre, amelynek anyaga nem csak a tanulmányok során, hanem a vizsgán és az életben is hasznosítható.
-
Cím Forgácsoló eljárások tervezéseSzerző Zsidai László – Kakuk Gyula – Kári-Horváth Attila – Szakál ZoltánKiadó NSZFHKiadói kód NS-1080276-06003-7ISBN 9789632640006Kiadási év 2010
- Antikvár könyvek
- Egészségügy - Szociális szolgáltatások
- Elektrotechnika - Elektronika
- Élelmiszeripar
- Építőipar
- Faipar
- Gépészet
- HVG Kiadó könyvei
- Idegenforgalom
- Informatika
- Kereskedelem
- Környezetvédelem - Vízgazdálkodás
- Közgazdaság
- Közlekedés - Geodézia
- Logisztika
- Marketing
- Mezőgazdaság - Erdészet
- Munkavédelem - Foglalkoztatás (általános)
- Népművészet - Kommunikáció
- Szépségipar
- Vendéglátás